top of page
Blog
BK-judo-çizgi-sarı-04.png
Ara

Sonbaharda Ailecek Aktif Olmanın Eğlenceli Yolları

Yaz aylarının cıvıltısı, hareketliliği ve enerjisinden çıktık. Havalar kapamaya, erken kararmaya ve soğumaya başladı hafiften…


Bugün oğlum, antrenman çıkışı havayı kapalı görünce “Hadi evimize gidelim, uzanalım, film seyredelim.. Şöyle keyif yapalım” deyince bana da cazip gelmedi değil:)


Bir çoğumuz, havayı ve mevsimi bahane edip evde oturmayı ve vakit geçirmeyi severiz. Her ne kadar evde olmak bize cazip gelse de sonbaharın tadını çıkarmak ve kışın rehavetine kapılmayıp; hem beden hem de ruh sağlığımız için hareket etmeyi bırakmamak gerekiyor. Sonbaharda aktif kalmak için ailecek yapabileceğiniz bazı etkinlikleri paylaşmak istedik sizinle.

Açık alanlarda yapacağınız güzel bir yürüyüş... Ağaçların değişen renklerini görmek ve sonbaharın tatlı havasının tadını çıkarmak için ailecek bir yürüyüş yapın; deniz kenarı, ormanlık alanlar, parklar…

Bu yürüyüşler, sonbaharın sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Ağaçları, renkleri değişen ve düşen yaprakları inceleyebilir, yaprak koleksiyonu yapabilir, muhteşem manzaraların fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çocuklarınız yaprak toplama ve fotoğraf çekme etkinliğinden çok keyif alacaktır. Özellikle de bir yaprak yığını gördünüz mü, kaçırmayın. Yaprak yığınları ile oynayan çocuğunuz, düşe kalka iyi bir egzersiz yapacaktır. Ayrıca da sosyal medya fotoğraflarınız için kaçırılmayacak bir fırsat:)

Ailecek veya aile dostlarıyla birlikte maç yapmanın keyfi… Şehir içinde de yaşıyor olsanız artık pek çok yerde basket sahaları ve futbol için halı sahalar var. Sonbahar kıran kırana yapılacak maçlar için harika bir mevsim. Çocuğunuz aile büyükleri, akraba veya kuzenleri ile maç yapmaktan büyük keyif alacaktır. Hele bir de sonunda iddia var ise:)


Uçurtmayı sevmeyen var mıdır? Yaz aylarında havaların sıcaklığı veya rüzgarsızlıktan dolayı düzgün uçuramadığımız uçurtmaları şimdi çıkarabiliriz. Çocuğumuzun koşup oynaması ve eğlenmesi için ne kadar ideal. Bir de yanına ufak bir piknik eklersek değmeyin keyfimize:)

Yine sıcak havalarda yapılması zor olan bir etkinlik olan şehir turlarını sonbaharın ılık ve bunaltmayan havalarında yapabilirsiniz. Şehrinizdeki parkları, tarihi mekanları, müzeleri, sarayları gezerken, hem yürüyüş yapmış olacaksınız hem de çocuğunuzun yeni yerler keşfetmesini ve görmesini sağlayacaksınız.


Şehirde sahil yollarında veya bir vapur yakınındaki adalarda bisiklet kiralayıp doğanın, denizin, temiz havanın tadını çıkarabilir, bunun yanında iyi bir egzersiz de yapabilirsiniz.


Evet.. örnekler çoğalabilir, ama havalar nasıl olursa olsun hayatınızdan hareketi ve egzersizi eksik etmeyin…


Sevgiyle kalın...

Deniz Vayloyan

115 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page