top of page

Kulübümüz

BK-judo-çizgi-sarı-04.png

Kulübümüz ilk olarak Judo Okulu olarak Doğa Kolejleri bünyesinde, judo branşında sporcu yetiştirmek ve judo sporunu öğretmek amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Judo’ya olan tutkumuz, çabamız ve emeklerimiz ile birlikte Judo sporuna çocukların, gençlerin ve ailelerin ilgi duyması öğrenci sayısını arttırmış ve yeni judokalar Judo Okulu ailesine dahil olmuştur.

 

Sporcu yetiştiren bir okul olarak, sporcularımızın formu ve antrenmanları için ihtiyaç duyulan farklı branşları bünyemize katarak, çevremizin de talep ve istekleri doğrultusunda büyüyerek bir spor kulübü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bilal Karakoç

Kurucu

Judo, Dövüş, Fonksiyonel Antrenörü

Spor kariyerinde bir çok başarıya imza atmış milli sporcu ve eski Judo milli takım antrenörüdür. 

 

Uzun yıllar judonun birçok alanında çalışmalarda bulunmuş, halen antrenörlük ve İstanbul Judo İl Temsilciliği görevini sürdürmektedir.

 

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği ve Beden Eğitimi Bölümü mezunu olan Karakoç, uzun bir dönem Doğa Kolejlerinde beden eğitimi ve spor eğitmenliği yapmıştır.  2008 yılında BK Judo Okulunu kurmuştur.

 

Bugün BK Aksiyon Spor Kulübünün ve bünyesindeki Judo Okulunun kurucusu, yöneticisi ve antrenörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

FB_IMG_1531759777362.jpg

Taner Yıldız

Antrenör

Pilates, Reformer, Fitness, Personal Training

Screenshot_20190120_221210-01.jpeg

1984 doğumlu olan Taner Yıldız, 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden 'futbol' uzmanlık, yardımcı uzmanlık 'yüzme' branşından mezun oldu. Aynı üniversitede Pedagojik Enformasyon Eğitimi aldı.

2007 yılından beri Sabancı Üniversitesi Spor Merkezi, fitness danışmanı olarak bireysel fitness programlarını yazmakta ve tesis denetim görevini sürdürmektedir. İki dönem üniversite yüzme takımını çalıştıran Yıldız, 2014 Haliç üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Tezli Yüksek lisansını tamamladı. Halen Sabancı Üniversitesindeki görevine devam etmekte olup, BK Aksiyon Spor Kulübünde de Pilates, Reformer, Fitness ve Personal Training eğitmenliği yapmaktadır.

Alanında bir çok eğitim almış ve uzmanlaşmıştır.

Yüksek Lisans Tezi: İleri Spor Fizyolojisi 1-2

Sporda Antrenman Teorisi ve Yöntemleri 1-2

Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyon 1-2

Sporda Antrenman Teorisi ve Yöntemleri 1-2

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve

Bilek Güreşi Federasyonu:
1. ve 2. Kademe Antrenörlük Belgesi

Türkiye Cimnastik Federasyonu:
1. Kademe Pilates Antrenörlük Belgesi
 

Türkiye Futbol Federasyonu:
C Kademe Antrenörlük Belgesi
 

Fitnesstürk:
The Pilates Coach Pilates Level 1 Mat
The Pilates Coach Pilates Level 1, 2 Reformer

 

Spor Bilimleri Akademisi:
Yaşam Koçluğu Wellness Coaching

Egzersizde Nlp Coaching Teknikleri Kullanımı
Wellness da Ölçme ve Değerlendirme
Günlük yaşamda 3d Fleksibilite Egzersizleri
İntegratif Beslenme
Kardiorespiretuvar Antrenmanlarında Eğitim
Progresif Ağırlık Antrenmanları
Egzersizde Zihinsel Antrenman Stratejileri
Kadınlarda Egzersiz Yöntemi
Günlük Yaşamda Squath Teknikleri Oturma Ergonomisi

 

Spor Bilimleri Akademisi : Antrenörlük Gelişim Belgesi / Kettlebell /Tactical Fitness Certificate Turkish get up Uygulamaları / Kettlebel Antrenman Teorisi ve Kullanım Amaçları

Fitnessturk : Certificate Of Completion Fitness Group Instructor Education Certificate Of Completion Strenght Conditioning Education For Team Sports / Mind –Body Convention / Functional Training / Kardiyo Egzersiz Planlaması / Functional Resistance Training Specialty / Aqua Fitness Specialty

 

bottom of page